Lekarz medycyny, specjalista rehabilitacji medycznej.
W 1988 r. ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Od roku1989 do 2009 pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Gorzowie Wlkp. na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej, w Poradni Rehabilitacji i Poradni Wad Postawy. Pracując w Gorzowie Wlkp. odbyłam szkolenia specjalizacyjne i w 1993 r. uzyskałam pierwszy stopień specjalizacji w zakresie rehabilitacji medycznej oraz tytuł lekarza rehabilitacji medycznej, a w 1997 r. tytuł specjalisty rehabilitacji medycznej. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje kilkuletnią pracę w Poradni Rehabilitacji w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gorzowie Wlkp. i Barlinku oraz kilkumiesięczne prowadzenie Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w Kostrzynie nad Odrą. Od lipca 2009 do grudnia 2023 r. zatrudniona byłam w Szpitalu Powiatowym we Wrześni na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Neurologicznej i na Oddziale Rehabilitacji Dziennej oraz w Poradni Rehabilitacji i w Poradni Wad Postawy. W tym okresie pełniłam funkcję koordynatora Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej.
Swoje kwalifikacje zawodowe podnoszę uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, konferencjach, sympozjach naukowych oraz warsztatach rehabilitacyjnych.
Praca zawodowa, zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą, sprawia mi wiele satysfakcji. Obserwuję jak nieodpowiedni tryb życia, niedostosowanie wymiarów ławek do wzrostu dziecka, zbyt ciężkie i źle dopasowane plecaki i wiele innych czynników przyczyniają się do rosnącej ilości dzieci i młodzieży ze skoliozami i wadami postawy. Uważam, że wczesne postawienie rozpoznania, wdrożenie odpowiednich ćwiczeń, zaopatrzenie w obuwie lub wkładki ortopedyczne pozwoli na skorygowanie wady i uchroni pacjentów przed przykrymi konsekwencjami w przyszłości.
Wykształcenie
Studia psychologiczne, specjalność kliniczna – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kursy i szkolenia
IV letni Kurs Psychoterapii przygotowujący do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP – Wielkopolski Instytut Psychoterapii, Poznań
III stopniowy Terapia behawioralna dzieci z autyzmem – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka, Gdańsk
Monitorowanie rozwoju niemowląt i małych dzieci w Polsce w kierunku Spektrum Zaburzeń Autystycznych: The Social Attention and Communication Study – Revised (SACS-R) – Fundacja Synapsis, Warszawa
Stosowanie testu przesiewowego M-CHAT-R – Fundacja Synapsis, Warszawa
Szkolenie PECS – Stowarzyszenie ProFuturo, Poznań
VII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe „Skuteczna pomoc osobom z autyzmem” – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka, Gdańsk
„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” – Fundacja Dziecko w Centrum, Poznań